Wymiana międzyszkolna

Wymiana szkolna Przemyśl – Paderborn 2016

Od 6 do 13 września 2016 r. gościła w II LO  32 osobowa grupa uczniów z partnerskiej szkoły Gimnazjum im. Goerdelera w Paderbornie pod opieką nauczycieli Beate Nieke oraz Gabriele Lambrechts. Tym razem naprawdę sprzyjało nam szczęście, przede wszystkim dopisała piękna pogoda, a zaproponowany program spodobał się uczestnikom projektu. Tradycyjnie goście zostali powitani w gmachu szkoły przez dyrektora II LO pana Mariusza Zamirskiego  i  oddani pod opiekę polskim rodzinom.

I.miejsce dla projektu „Wie eine Pflanze … Wie gedeiht die deutsch-polnische Freundschaft im II.Lyzeum in Przemyśl?”

Uczennice Kasandra Gałajda i Katarzyna Wojdak z grupy 2DSD zdobyły I. miejsce wśród liceów DSD z południowej części Polski za wykonanie projektu dla liceów DSD w roku szkolnym 2015/16 nt. „25 lat niemiecko-polskiej przyjaźni”. Projekt wiąże się z przypadającym w tym roku jubileuszem 25-lecia podpisania traktatu o dobrym sąsiedztwie i przyjaźni między Polską a Niemcami.

Gratulacje dla obu uczennic!

Poniżej nagrodzony projekt.

Unser Kunstprojekt

II LO z wizytą w partnerskiej szkole w Paderborn

W dniach 7.09.- 16.09.2015r 30 uczniów naszej szkoły pod opieką nauczycieli – p. Agnieszki Siuty, p. Jacka Galantego i p. Tomasza Skowronka udało się z wizytą partnerską do Gimnazjum Goerdelera w Paderborn. To już 23 rok współpracy i przyjaźni między obiema szkołami. Sponsorem głównym wyjazdu naszych uczniów do Paderborn jest Polsko –Niemiecka Współpraca Młodzieży.

Wymiana uczniowska Przemyśl 2014

Początek września stał się stałym terminem wizyt młodzieży z partnerskiej szkoły Goerdeler Gymnasium Paderborn w II LO w Przemyślu. Tym razem  grupie towarzyszyły pani Petra Masukowitz i pani Odine Smaczny-Gerlach. Po serdecznym powitaniu przez dyrektora szkoły pana Artura Picha, zgodnie z koncepcją wymiany szkolnej, polskie rodziny przyjęły na tydzień 30-osobową grupę gości.

Delegację z Paderborn przyjął wiceprezydent Miasta Przemyśla pan Grzegorz Hayder, wyrażając zadowolenie ze spotkania,  życzył wszystkim udanego pobytu w naszym grodzie.

Comenius Regio Partnership 2012 - 2014 cd.

W dniach 12.05 - 16.05. 2014 r. odbyła się III partnerska wizyta w Austrii przedstawicieli instytucji polskich, w tym naszej szkoły, uczestniczących w projekcie "Readway - w poszukiwaniu atrakcyjnych i skutecznych sposobów rozwijania zainteresowań czytelniczych".

Wymiana szkolna 2013

Międzynarodowa wymiana szkolna wpisała się na stałe w kalendarz wydarzeń szkolnych II LO. W tym roku 31 osobowa grupa naszych licealistów gościła w Paderbornie od 11 -18 września 2013r. pod opieką nauczycieli - germanistów p. Ewy Godzień, p. Elżbiety Malczyńskiej i p. Agnieszki Siuty. Delegacji przewodniczył dyrektor szkoły pan Artur Pich.

Zanim dotarliśmy do naszych partnerów w Nadrenii-Westfalii przemierzyliśmy kilka niemieckich landów - Saksonię, Turyngię oraz Saksonię-Anhalt, podczas pobytu w Niemczech odbyliśmy wycieczkę do Wolfsburga w Dolnej Saksonii.

Austriacka dziennikarka z wizytą w klasie 3f

5. września 2013 r odwiedziła naszą szkołę, a dokładniej kl. 3f austriacka dziennikarka Christina Hollomey - Gasser, pracująca dla austriackiego radia ORF (oe1.orf.at). Dziennikarka przeprowadzała projekt eurotours 2013 i przyjechała właśnie do Przemyśla, aby zbadać teren pogranicza i dowiedzieć się, jak wygląda tutaj życie mieszkańców w mieście leżącym przy granicy Unii Europejskiej. Uczniów kl.

Goście z Paderborn z wizytą w II LO

W dniach 14 -16 czerwca Paderborn i Przemyśl świętowały 20-lecie istnienia partnerstwa miast. Naszą szkołę odwiedziła 3 -osobowa delegacja Miasta Paderborn pani Janine Beller, odpowiedzialna za kontakty z miastami partnerskimi oraz radni pan Holger Budde i pan dr Klaus Schröder. Goście mieli możliwość uczestniczenia w organizowanym po raz pierwszym pikniku dla uczniów przemyskich gimnazjów biorących udział w programie DSD.

Wizyta młodzieży z Izraela 2012

W ramach projektu "Zachować pamięć. Historia i kultura dwóch narodów" grupa młodzieży z Izraela, uczniów technikum Ort Gevatayim nieopodal Tel Avivu, wraz z opiekunami ponownie odwiedziła 5 października 2012 roku II Liceum Ogólnokształcące im. prof. K. Morawskiego w Przemyślu.

Jubileusz 20-lecia wymiany szkolnej

W dniach 11 - 18 września 2012r. uczniowie II LO i zaprzyjaźnionej niemieckiej szkoły Goerdeler-Gymnasium Paderborn uczestniczyli w kolejnym dwudziestym już programie wymiany szkolnej. Projekt został przygotowany przez młodzież oraz nauczycieli II LO przy wsparciu i życzliwości Dyrekcji obydwu Szkół oraz wielu przemyskich instytucji m.in. Urzędu Miejskiego w Przemyślu, Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej, Przemyskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, Przedsiębiorstwa MZK i PKS.