Wolontariat

Szkolny Klub Wolontariusza przy II LO działa niezwykle prężnie. Organizujemy zbiórki pieniędzy na cele charytatywne, np. leczenie i rehabilitacja chorych dzieci w ramach fundacji "Podaruj Dzieciom Radość" pod egida, życia Podkarpackiego, pomoc w świetlicy "Jerzyk” na oddziale dziecięcym Wojewódzkiego Szpitala w Przemyślu, zbiórki na wakacje i wypoczynek zimowy dla ubogich dzieci (w ramach współpracy z Caritas), kwesty na przemyskich cmentarzach na rzecz odnowy nagrobków i zapomnianych grobów ubogich-podopiecznych Towarzystwa Braci Albertów. Wspieramy też Schronisko dla Zwierząt w Orzechowcach: zbieramy karmę, koce i inne potrzebne rzeczy dla zwierząt, pieczemy ciasta, z których dochód przeznaczamy na karmę. Udzielamy korepetycji dzieciom z rodzin zastępczych oraz ze Specjalnego Ośrodka na ul. Kapitulnej.

Corocznie organizujemy akcje Szlachetna Paczka dla potrzebujących rodzin, nasz klub jest koordynatorem tej akcji w Przemyślu. Jesteśmy również wolontariuszami Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Organizujemy akcje honorowego krwiodawstwa i dawstwa szpiku.

Zapraszamy do naszej szkoły ludzi zaangażowanych w wolontariat. Gościliśmy m.in. panie Urszule Jaworską - założycielkę fundacji poszukującej dawców szpiku, Wirę Janowską - wolontariuszkę hospicjum, księży prowadzących domy dziecka i innych.

Jesteśmy otwarci na propozycje poszczególnych członków naszego klubu oraz prośby potrzebujących.

Działania wolontariuszy zostały nagrodzone na terenie szkoły, mamy też laureatów lokalnej edycji Konkursu Ośmiu Wspaniałych oraz finalistę ogólnopolskiej edycji tego konkursu