Sport i turystyka

1 miejsce reprezentacji dziewcząt i chłopców w sztafetowych biegach przełajowych!

W dniu 1.10. 2019 r. uczniowie naszej szkoły zainaugurowali sportowy rok szkolny 2019/2020. I zrobili to w sposób bardzo udany. W tym dniu odbyły się zawody w sztafetowych biegach przełajowych na dystansie 10 x 800 m na szczeblu miejskim.  Zarówno reprezentacja dziewcząt jak i chłopców stanęły na wysokości zadania i obie zajęły 1 miejsca. Tym samym zapewniły sobie awans do zawodów na szczeblu rejonowym.

Wymiana szkolna Paderborn 2019

Już 27 raz młodzież naszego liceum uczestniczyła w wymianie ze szkoła partnerską – Gimnazjum im. Goerdelera w Paderborn. To coroczne spotkanie młodzieży służy integracji między narodami, poznaniu realiów życia w obydwu krajach; ma wartość krajoznawczą i kulturową. Jest bezcenną okazją do doskonalenia płynności w komunikacji  językowej ( język niemiecki i angielski), służy nawiązaniu przyjaźni, które niekiedy trwają przez lata.

Kryształowy Rajd

24 września już po raz 15. młodzież i nauczyciele II LO w Przemyślu wybrali się na rajd szlakiem Jana Pawła II do Kalwarii Pacławskiej. Pomysłodawczynią i organizatorką wędrówki jest pani wicedyrektor, Agata Trzpis, która poprowadziła wycieczkę razem z dyrektorem II LO, Mariuszem Zamirskim, kilkunastoosobową grupą nauczycieli oraz ponad 150. osobową grupą uczniów.

Zawody rejonowe w indywidualno-drużynowych biegach przełajowych

4 kwietnia 2019 r. w Przemyślu odbyły się Zawody Rejonowe w  indywidualno – drużynowych biegach przełajowych w ramach Licealiady. Uczennice naszej szkoły wywalczyły drużynowo Imiejscew rejonie i awansowały do finału wojewódzkiego, który odbędzie się 25 kwietnia w Pustyni.

Drużyna wystąpiła w składzie:

Sukcesy naszych siatkarek!

28 stycznia 2019 roku, w Jarosławiu odbyły się zawody rejonowe w piłce siatkowej dziewcząt. Reprezentacja naszej szkoły w składzie:

Sukces na Mistrzostwach Województwa w sztafetowych biegach przełajowych!

24 Października 2018 r. w Kolbuszowej odbyły się Finały Wojewódzkie w sztafetowych biegach przełajowych. Do grona dwunastu najlepszych ekip na Podkarpaciu zakwalifikowały się uczennice naszej szkoły, które w eliminacjach powiatowych i rejonowych nie miały sobie równych. Zawody przeprowadzono w bardzo trudnych warunkach pogodowych (wiatr, deszcz, a nawet grad).Po niesamowitej walce z bardzo mocną konkurencją dziewczyny zajęły V miejscew województwie. Wielkie gratulacje i podziękowania dla całej drużyny!

Drużyna wystąpiła w składzie:

Wycieczka klasy 1e

7-8 czerwca 2018 r. uczniowie klasy 1e wraz z wychowawcą panią Ewą Pilip udali się na wycieczkę klasową, która miała na celu integrację oraz wypoczynek. Klasa wybrała się nad Jezioro Solińskie, czyli miejsce wyjątkowe dla Podkarpacia i chętnie odwiedzane przez turystów. Pierwszym punktem wyprawy był przejazd drezynami rowerowymi w Uhercach Mineralnych, który dostarczył pozytywnych wrażeń. Następnie młodzież zwiedzała zaporę. Od przewodnika dowiedzieli się m.in. o tym, że zapora mierzona od fundamentów ma aż 82 metry wysokości. Zwiedzanie zakończyło się wspólnym zdjęciem.

Wycieczka klasy II A do Budapesztu

W dniach od 5 do 8 czerwca 2018 r. 32 uczniów klasy IIA wybrało się na 4 dniową wycieczkę do Budapesztu.Opiekę nad młodzieżą sprawowali: wychowawca - pani prof. Jolanta Saj, pani prof. Ewa Godzień i ks. prof. Krzysztof Żyła.
Bardzo ciekawy i ambitny program wyprawy opracowany przez uczniów i wychowawcę, pozwolił zwiedzić najpiękniejsze zabytki i atrakcje tej naddunajskiej stolicy, poznać jej historię, zakosztować węgierskiej kuchni oraz odpocząć po całorocznych trudach.

Wycieczka klasy 2e do Pragi

W dniach 12-15.06.2018 r. uczniowie klasy 2e wraz z opiekunami: p. Justyną Tomaszek, p. Ewą Zabawską oraz p. Klaudiuszem Bartnickim wyruszyli na podbój świata. Przygodę rozpoczęli  od odwiedzenia największego i najstarszego polskiego planetarium, które znajduje się w Chorzowie.

Rajd na Kalwarię Pacławską

30 maja 2018r., w ramach obchodów 100-lecia niepodległości państwa polskiego, odbył się czternasty,  pieszy rajd na oddaloną od Przemyśla o niemal 30km, Kalwarię Pacławską. Uczniowie II LO i Gimnazjum Morawa wraz z gronem pedagogicznym i pracownikami szkoły, wędrowali szlakiem Jana Pawła II przez malownicze tereny Pogórza Przemyskiego. W całe to wydarzenie było zaangażowanych ponad 180 osób, co pokazuje entuzjastyczne nastawienie w stosunku do aktywności pozaszkolnej całej społeczności naszego liceum.