Sport i turystyka

Rajd na Kalwarię Pacławską

30 maja 2018r., w ramach obchodów 100-lecia niepodległości państwa polskiego, odbył się czternasty,  pieszy rajd na oddaloną od Przemyśla o niemal 30km, Kalwarię Pacławską. Uczniowie II LO i Gimnazjum Morawa wraz z gronem pedagogicznym i pracownikami szkoły, wędrowali szlakiem Jana Pawła II przez malownicze tereny Pogórza Przemyskiego. W całe to wydarzenie było zaangażowanych ponad 180 osób, co pokazuje entuzjastyczne nastawienie w stosunku do aktywności pozaszkolnej całej społeczności naszego liceum.

Niedźwiadki Hensfort Przemyśl mistrzami Polski do lat 18

Po pięciu dniach zmagań na przemyskiej hali, drużyna Hensfortu Przemyśl zdobyła tytuł mistrzów Polski  w koszykówce mężczyzn do lat 18. Zawodnicy z naszej szkoły, pod wodzą trenera Pana Daniela Puchalskiego, pokonali w swojej grupie drużyny z: Wrocławia (100:73), Warszawy (103:76) i Gdyni (75:72). W półfinale nasza drużyna spotkała się z zespołem z Sopotu, wygrywając (78:76). W finale turnieju, zawodnicy Hensfortu ponownie podjęli walkę z Asseco Gdynia. Po emocjonującym spotkaniu na tablicy widniał wynik 64:61, co oznaczało zwycięstwo przemyskich koszykarzy.

VIII Turniej Musztry Strzeleckiej

15 maja br. przemyscy strzelcy wzięli udział w VIII Turnieju Musztry Strzeleckiej w Rzeszowie, zorganizowanym przez Jednostkę Strzelecką 2021. W turnieju udział wzięło 9 pododdziałów, ocenianych przez zawodowych oficerów z 1 batalionu 21 BSP. Nasza JS 2009 zajęła czwarte miejsce.

Finał MP juniorów w koszykówce

W dniach 16-20 maja, na przemyskiej hali POSiR odbędą się finały mistrzostw Polski juniorów w koszykówce. Osiem najlepszych polskich drużyn będzie rywalizowało w dwóch 4-zespołowych grupach.  Drużyna Hensfortu Przemyśl, reprezentowana w całości przez naszych uczniów, w pierwszym etapie zawodów, rozegra grupowe mecze z drużynami: Śląska Wrocław, Polonii Warszawa i Asseco Gdynia. W sobotę odbędą się półfinały i mecze o miejsca 5-8.

Awans reprezentacji II LO dziewcząt i chłopców do finału wojewódzkiego Licealiady w biegach przełajowych!

9 kwietnia odbyły się powiatowe, a 13 kwietnia rejonowe zawody w indywidualno – drużynowych biegach przełajowych.

W klasyfikacji drużynowej zarówno w pierwszych, jak i w drugich zawodach dziewczęta z naszej szkoły zajęły pierwsze, a chłopcy drugie miejsce. Obie reprezentacje awansowały do finałów wojewódzkich, które odbędą się 23 kwietnia 2018 r. w Kolbuszowej.

Międzyszkolne zawody crossfitu

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych uczniów do udziału w międzyszkolnych zawodach crossfitu, które odbędą się  23 kwietnia 2018 roku o godzinie 9.00 w budynku II Liceum Ogólnokształcącego podczas Dnia Otwartego Szkoły.  Potwierdzone przez dyrektora zgłoszenia należy dostarczyć do organizatora (II LO w Przemyślu) lub na adres zawody2lo@wp.pl do 17.04.2018 roku.

System rozgrywek i konkurencje zostaną podane i zademonstrowane w dniu zawodów.

Mistrzostwa Przemyśla Szkół w narciarstwie zjazdowym

W dniu 8 marca 2018 r. na przemyskim stoku odbyły się Mistrzostwa Przemyśla Szkół w narciarstwie zjazdowym (slalom gigant). Doskonale spisali się na nich nasi „ alpejczycy”. Drużyna II LO chłopców zajęła pierwsze miejsce, pokonując zespoły I LO  i ZSEiO. Indywidualnie najlepszy czas przejazdu uzyskał Adrian Hryniszyn ( kl. 3c ), drugi był Gracjan Grochowicz ( kl.1d ).

Dziewczęta, w mocno osłabionym kontuzjami i chorobami składzie, zajęły drugie miejsce,   ulegając koleżankom z I LO , a pokonując zespół dziewcząt z ZSEiO.

Turniej Młodzieżowej Europejskiej Koszykówki (EYBL)

W dniach 22-26 lutego br. na przemyskiej hali POSiR odbył się Turniej Młodzieżowej Europejskiej Koszykówki(EYBL) w kategorii mężczyzn do lat 20. Przez 4 dni młodzi, perspektywiczni zawodnicy z Europy prezentowali swoje umiejętności podczas 16 rozegranych meczów. W turnieju brały udział zespoły z: Włoch (STP Stellazzurra Rzym; Oxygen Orange Turyn), Czech (BCM Orli Prostejov), Estonii (Keila KK), Wielkiej Brytanii (London United), Węgier (Nyiregyhazi Sportcentrum) oraz Polski (King BC Szczecin, Rosa Radom, Hensfort Przemyśl).

Komisja sprawdza program Szymona

V edycja Konkursu Informatycznego Order of Code

24 lutego po raz piąty odbył się w naszej szkole Konkurs Informatyczny Order of Code. Uczestnicy konkursu rejestrowali się już od stycznia. Ostatecznie napłynęło 14 zgłoszeń zespołowych i 3 indywidualne, również spoza Przemyśla (Krosno, Dębica, Brzozów, Kraków, Ustrzyki Dolne). II LO zgłosiło 3 drużyny oraz jedna osoba wystartowała indywidualnie.

Niezmiernie miło nam poinformować, że zwycięzcą konkursu został uczeń naszej szkoły Szymon Prusak (klasa 2F).

Super dziewczyny!!!

Miło nam poinformować, że w rozgrywkach w grach zespołowych (piłka siatkowa, piłka ręczna, koszykówka) nasze dziewczyny okazały się bezkonkurencyjne  w Przemyślu. W pokonanym polu pozostawiły wszystkie przemyskie szkoły: ILO, ZSEiO, ZSUHiG, CKUiZ Nr2 oraz ZSSalezjańskich.

Piłkarki ręczne w rozgrywkach rejonowych uległy tylko Zespołowi Szkół z Jarosławia i awansowały do następnego etapu, czyli półfinału wojewódzkiego, w którym niestety musiały uznać wyższość przeciwniczek i zajęły 4 miejsce.