Sport i turystyka

Podsumowanie Sportowego Roku Szkolnego 2016/2017

21 czerwca 2017 w Urzędzie Miejskim w Przemyślu odbyło się podsumowanie Sportowego Roku Szkolnego 2016/2017. Podczas ceremonii wręczone zostały pamiątkowe puchary i dyplomy.

W klasyfikacji szkół dziewczęta naszej szkoły zajęły II, a chłopcy I miejsce. Otrzymaliśmy również bon na zakup sprzętu sportowego w wysokości 700 zł.

Gratulujemy naszym sportowcom!!!

Budapeszt i Eger - wyprawa II g do Madziarskiej Krainy

Nazywany „Perłą Dunaju” jest jednym z najpiękniejszych miast w Europie. Budapeszt, stolica Węgier, bo o nim mowa, to miasto z całą pewnością wyjątkowe, rozłożone na dwóch brzegach największej europejskiej rzeki, która dzieli je na zabytkową, położoną na wzgórzach Budę oraz rozległy i ruchliwy Peszt. Mogliśmy się o tym przekonać w trakcie wycieczki klasowej, na którą wybraliśmy się z opiekunami panią Ewą Zabawską i panem Aleksandrem Partyńskim w dniach 7. do 9. czerwca 2017 roku.

Poznajemy Polskę

Uczniowie klasy 2 e z opiekunami, panią Małgorzatą Wilgucką, panią Ewą Pilip i panem Jerzym Pawłowskim uczestniczyli od 7. do 9. czerwca w wycieczce edukacyjnej, zwiedzając okolice Krakowa i Beskidu Małego.

"Stacja Warszawa"

Dnia 23.05.2017r. klasa Ia wraz z opiekunami: panią Jolantą Saj, panią Ewą Godzień oraz księdzem Krzysztofem Żyłą udała się na klasową wycieczkę, której celem była przede wszystkim integracja oraz podziwianie najpiękniejszych miejsc w Warszawie. Po kilkugodzinnej podróży dotarliśmy do Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie spożyliśmy obiad i mogliśmy podziwiać piękno przyrody w Uniwersyteckich Ogrodach. Następnie udaliśmy się na Rynek Starego Miasta. Po drodze podziwialiśmy Grób Nieznanego Żołnierza, Pałac Prezydencki, Kolumnę Zygmunta oraz Pomnik Młodego Powstańca.

XIII rajd szlakiem Jana Pawła II na Kalwarię Pacławską

Dnia  1.06.2017 r. wyruszamy na XIII  rajd szlakiem Jana Pawła II na Kalwarię Pacławską.  Zbiórka przy lodowisku o godz. 7:30, powrót autobusem do Przemyśla ok. godz 18:30.

Zapraszamy do udziału nauczycieli i uczniów. Prosimy o zapisywanie się u wychowawców.

Nasi koszykarze w finale Ogólnopolskiej Licealiady

25 kwietnia odbył się finał Wojewódzkiej Licealiady w Koszykówce. Nasi koszykarze  zdobyli tytuł mistrzowski i uzyskali awans do finału ogólnopolskiego.
W finale wygrali z liceum koszykarskim ze Stalowej Woli, które przez ostatnie 10 lat dominowało na Podkarpaciu.

W finale ogólnopolskim reprezentują Podkarpacie SP14 w koszykówce chłopców szkół podstawowych oraz II LO Morawa w koszykówce szkół ponadgimnazjalnych.

Wielkie gratulacje dla naszych sportowców!!!

Półfinał Mistrzostw Polski w Koszykówce Juniorów U-18

W dniach 5-7 maja odbędzie się turniej 1/2 finału MP U18. Nasi koszykarze potrzebują wsparcia. Zapraszamy do kibicowania.

Stypendia dla naszych koszykarzy

29 marca w Rzeszowie odbyła się IX Gala Sportu Młodzieżowego Województwa Podkarpackiego. Najlepszym zawodnikom, trenerom i działaczom sportowym wręczono stypendia oraz nagrody Marszałka​ Województwa Podkarpackiego.

Miło nam poinformować, że wśród nagrodzonych znaleźli się uczniowie klasy 1F mistrzostwa sportowego oraz ich trener pan Daniel Puchalski. Za wybitne osiągnięcia sportowe stypendium otrzymali: Szymon Janczak, Kacper Walciszewski, Paweł Strzępek, Jakub Complak, Bartosz Kosior, Jakub Kucharski, Szymon Prusak, Rafał Serwański i Wiktor Słaby.

Przełajowcy II LO najszybsi w Przemyślu

W dniu 28.03.2017 r. nasi uczniowie brali udział w indywidualno – drużynowych biegach przełajowych rozgrywanych  w ramach Licealiady. Spisali się znakomicie zajmując bezapelacyjnie pierwsze miejsce w Przemyślu. Wystąpili w składzie:

Bartosz Goławski      kl. 3a

Michał Mielnikiewicz  kl. 3d

Sebastian Piórecki    kl. 2f

Jakub Janas             kl. 1d

Bardzo dobre występy drużyny unihokeja

Reprezentacja naszej szkoły awansowała  do Finałów Wojewódzkich Licealiady w unihokeju dziewcząt.

Dziewczęta najpierw wygrały rozgrywki na szczeblu rejonowym pokonując drużyny: LO Lubaczów, I LO Przemyśl, ZSEiO Przemyśl, ZS Lubaczów oraz ZSO nr 2 w Przemyślu.

Następnie w półfinale wojewódzkim pozostawiły w pokonanym polu reprezentacje LO  w Kamieniu, I LO Przemyśl , LO Dynów, LO Lubaczów ulegając jedynie III LO  Rzeszów /2-3/ i zajęły drugie miejsce zdobywając awans do finałów wojewódzkich.

Dziewczyny grały w składzie: