Olimpiady i konkursy

Ogólnopolska Olimpiada "O Diamentowy Indeks AGH"

21 czerwca br. na AGH w Krakowie odbyło się wręczenie dyplomów laureatom Ogólnopolskiej Olimpiady  "O Diamentowy Indeks AGH". Naszą szkołę reprezentował absolwent, uczeń klasy 3a Bartosz Goławski, który uzyskał   tytuł laureata II stopnia z matematyki (opiekun: pan Leszek Sochański) oraz  tytuł laureata III stopnia z fizyki (opiekun: pan Jacek Styś).
Należy również nadmienić, że nieobecny na uroczystości uczeń klasy 2a Karol Hamielec uzyskał tytuł laureata III stopnia z fizyki (opiekun: pan Jacek Styś).

Podsumowanie Sportowego Roku Szkolnego 2016/2017

21 czerwca 2017 w Urzędzie Miejskim w Przemyślu odbyło się podsumowanie Sportowego Roku Szkolnego 2016/2017. Podczas ceremonii wręczone zostały pamiątkowe puchary i dyplomy.

W klasyfikacji szkół dziewczęta naszej szkoły zajęły II, a chłopcy I miejsce. Otrzymaliśmy również bon na zakup sprzętu sportowego w wysokości 700 zł.

Gratulujemy naszym sportowcom!!!

IV Szkolny Konkurs Programistyczny

22 maja odbył się w naszej szkole  IV Szkolny Konkurs Programistyczny. Wzięło w nim udział 9 osób z klasy 2a i 2g. Konkurs trwał 150 minut. Uczniowie mieli do rozwiazania dwa zadania maturalne polegajace na napisaniu programu w języku C++. Rywalizacja była zacięta i trwała do samego końca.

Zwyciężył Patryk Mikulski (2A), drugie miejsce zajął Maksymilian Lach (2a), a na miejscu trzecim uplasował się Karol Hamielec.

IV Szkolny Konkurs Programistyczny

Serdecznie zapraszamy uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w IV Szkolnym Konkursie Programistycznym, który odbędzie się 22 maja o godzinie 10.00 w pracowni komputerowej w sali 111. Nagrodą główną, ufundowaną przez firmę Order of Code, jest Dron (Parrot AR.DRONE 2.0 Elite Edition). Przewidziano także inne nagrody.

Zainteresowanych prosimy o zgłoszenie chęci udziału do nauczyciela informatyki p. Aleksandry Dombrowskiej.

Wiosenne sukcesy literackie II LO

Oliwia Taworska zajęła I. miejsce, Gabriel Szpunar II. a pani Małgorzata Wilgucka otrzymała najwyższą nagrodę - Grand Prix Wiosennego Konkursu na recenzję pod hasłem "CZYTAM. OCZYWIŚCIE!” zorganizowanego przez Przemyską Bibliotekę Publiczną. Cele konkursu to rekomendowanie dobrej literatury i rozwijanie czytelnictwa, promowanie talentów literackich, oraz aktywizowanie społeczności lokalnej.

Konkursu Wiedzy o Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej

27 kwietnia bieżącego roku w siedzibie biura poselskiego Wojciecha Bakuna odbył się finał Konkursu Wiedzy o Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej.

Konkurs zorganizowany był przez Biuro Komunikacji Społecznej Kancelarii Sejmu wspólnie z Biurem Poselskim Wojciecha Bakuna. Patronat nad konkursem objął Marszałek Sejmu – Marek Kuchciński.

W konkursie wzięła udział młodzież z przemyskich szkół średnich i gimnazjalnych.

Do etapu finałowego zakwalifikowali się uczniowie:

Dagmara Kochanowicz – kl. I b

Bartłomiej Haszczyn – kl. I d

Międzyszkolny Konkurs „Mistrz DSD” dla gimnazjalistów DSD

Już po raz szósty II LO zorganizowało we współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Nauczycieli Języka Niemieckiego/oddział Przemyśl międzyszkolny konkurs „Mistrz DSD” dla uczniów klas pierwszych i drugich gimnazjów DSD, czyli Gimnazjum nr 1, Gimnazjum nr 3, Gimnazjum nr 4 oraz Gimnazjum nr 5 w Przemyślu.

6 maja 2017 w konkursie rywalizowało 20 uczniów, którzy rozwiązywali konkursowy test składający się z zadań sprawdzających sprawność słuchania, czytania ze zrozumieniem, pisania w języku niemieckim oraz zawierający elementy realioznawcze.

Uczeń klasy 1e finalistą Olimpiady Biologicznej

Z radością informujemy, że nasz uczeń Mikołaj Popławski uzyskał tytuł finalisty Olimpiady Biologicznej.

Szczęśliwe studentki

Studentki UJ z klas 3e i 3f!

Piątka uczennic z naszej szkoły została finalistkami XXI Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Uniwersytecie Jagiellońskim; trzy z nich uzyskały indeksy najstarszej polskiej Alma Mater.

Konkurs Wiedzy o Uniwersytecie Jagiellońskim organizowany jest od 1996 roku. Główną nagrodą są indeksy UJ. Jego celem jest przybliżenie młodzieży historii Uniwersytetu, a także historii oświaty polskiej i europejskiej oraz roli, jaką spełnia polska nauka w rozwoju nauki europejskiej.

Uczeń II LO laureatem 63 Olimpiady Chemicznej

W dniach 31 marca i 1 kwietnia 2017 roku odbył się III etap Olimpiady Chemicznej.   Komitet Główny przyznał tytuły laureatów 32 osobom. Miło nam poinformować, że w gronie laureatów  znalazł się nasz uczeń Mikołaj Popławski (kl.1e). Opiekunem Mikołaja jest pan Marian Sztaba.

Gratulujemy!!!