Olimpiady i konkursy

Zespół z II LO zdobywa I miejsce w konkursie na biznesplan

Nagrodzono laureatów konkursu „Młodzi Architekci Biznesu – Przedsiębiorczy Przemyśl”. Ideą konkursu, który przebiegał pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Przemyśla Wojciecha Bakuna, była popularyzacja wiedzy na temat przedsiębiorczości, promowanie postaw przedsiębiorczych oraz upowszechnienie idei tworzenia i prowadzenia własnej działalności gospodarczej wśród uczniów przemyskich szkół ponadpodstawowych.

Stypendium Ministra Edukacji Narodowej

Mikołaj Popławski, obecnie student Uniwersytetu Cambridge, został stypendystą Ministra Edukacji Narodowej. Jest to nagroda za brązowy medal 51 Olimpiady Chemicznej w Paryżu.

Serdeczne gratulacje, jesteśmy dumni z sukcesów Mikołaja.

Konkurs języka niemieckiego "Turbolandeskunde"

6 grudnia 2019r odbędzie się w naszej szkole I etap 6.edycji konkursu  „TURBOLANDESKUNDE – WĘDRÓWKA PO KRAJACH NIEMIECKIEGO OBSZARU JĘZYKOWEGO” dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych/ponadpodstawowych.

Biorący w konkursie uczniowie rozwiązują w grupach trzyosobowych test zawierający pytania zamknięte oraz otwarte na temat geografii, najnowszej historii, kultury oraz realiów krajów niemieckiego obszaru językowego.

Konkurs na stronę internetową

Zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w konkursie „ Making up my country”. Konkurs polega na stworzeniu strony internetowej w języku angielskim dla wymyślonego przez siebie kraju.

Mile widziana jest praca w grupach 3-4 osobowych. Termin realizacji projektu 06.12.2019.

Wyróżnienie dla naszych uczennic w VII Regionalnym Konkursie Recytatorskim Poezji Niemieckojęzycznej „ Na początku była poezja”

Nasze liceum corocznie gości w swoich murach uczestników Regionalnego Konkursu Recytatorskiego Poezji Niemieckojęzycznej „ Na początku była poezja/Am Anfang war die Poesie”.

II LO zorganizowało ten konkurs już po raz siódmy razem z Polskim Stowarzyszeniem Nauczycieli  Języka Niemieckiego.

W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział 36 uczestników w trzech kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe ( kl. 1-5), szkoły podstawowe ( kl. 6-8) wraz z  gimnazjami  (kl.3), a także szkoły ponadgimnazjalne.

Krzysztof Gudzelak w Senacie RP!

Pani Małgorzata Wilgucka została laureatką ogólnopolskiego konkursu Wydziału Nauk Społecznych Instytutu Pedagogiki Katedry Dydaktyki i Edukacji Szkolnej KUL w Lublinie na biografie uczniów – wzorów godnych naśladowania. Bohaterem nagrodzonego tekstu jest niepełnosprawny uczeń II LO, Krzysztof Gudzelak. Jego biografia zatytułowana „Syzyf szczęśliwy” ukaże się już niedługo w publikacji zbiorowej. To czwarta edycja Konkursu adresowanego do nauczycieli, wychowawców i opiekunów organizacji szkolnych.

Sukcesy matematyczne uczniów II LO

Sukcesy matematyczne uczniów naszej szkoły!

2DSD – najlepszą klasą DSD modelu krakowskiego i zwycięzcą w rywalizacji o najlepszy projekt szkół DSD

Dziewczęta z 2DSD odniosły w ostatni piątek (17.05.2019r) niebywały sukces. Zdobyły 1.miejsce ex aequo z 5 LO z Krakowa w rywalizacji o najlepszy projekt szkół DSD modelu krakowskiego. Zostały również najlepszą klasą DSD w kategorii liceów  (Die beste DSD –Klasse) w konkursie Uniwersytetu Jagiellońskiego.

III Nagroda „Brązowe Trzewiczki Szczęścia” dla II LO

14 maja 2019 roku wzięliśmy udział w XXVII Przeglądzie Szkolnych Form Teatralnych „Jarosławski Kacperek". Jest to impreza o zasięgu wojewódzkim. Jej celem jest rozwój zainteresowań artystycznych dzieci i młodzieży poprzez prezentację i konfrontację dorobku artystycznego zespołów teatralnych. Zdobyliśmy III Nagrodę czyli  „Brązowe Trzewiczki Szczęścia”. Cieszymy się bardzo! Grupa zaprezentowała spektakl "W". Opiekunem naszje grupy jest Pan Rafał Paśko.

Mikołaj Popławski, z klasy 3e, reprezentantem Polski w 51 Międzynarodowej Olimpiadzie Chemicznej w Paryżu

Mikołaj Popławski, nasz tegoroczny absolwent został reprezentantem Polski na finałach 51 Międzynarodowej Olimpiady Chemicznej w Paryżu. Po raz trzeci został laureatem 65 Olimpiady Chemicznej w Warszawie i to zapewniło mu ostatecznie udział w Olimpiadzie Międzynarodowej. Opiekunem Mikołaja jest Marian Sztaba, dla którego jest to już trzeci reprezentant Polski na Olimpiadę Międzynarodową (poprzednio Paweł Zawadzki – brązowy medal Ateny 2003, Michał Kopyt- złoty medal Baku 2015).