Odbiór świadectw maturalnych

Zapraszamy absolwentów do odbioru świadectw maturalnych w sekretariacie szkoły w dniu 30 czerwca 2017 r. według poniższego harmonogramu.

Uczniowie klas trzecich wchodzą pojedynczo, alfabetycznie z dowodem osobistym. Osoby posiadające pełnomocnictwo proszone są również o przestrzeganie powyższej zasady.

Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

„Na świadectwach wzbici w radość odlecieli uczniowie.” Tak pisał poeta Julian Przyboś w wierszu „Lipiec”. Jednak zanim to nastąpiło, odbyło się uroczyste podsumowanie i zakończenie roku szkolnego 2016 / 2017 dla II LO i dla Gimnazjum Morawa. Gośćmi specjalnymi byli Artur Komorowski, naczelnik kancelarii prezydenta miasta Przemyśla, Robert Sosnowski, inspektor wydziału edukacji UM, Renata Stec, przedstawicielka filmy

Uroczystość rozdania dyplomów DSD II w naszej szkole

Serdecznie zapraszamy na rozdanie dyplomów językowych DSD II tegorocznym absolwentom naszej szkoły.

Program uroczystości wręczenia niemieckich dyplomów językowych DSD II

XIII rajd szlakiem Jana Pawła II na Kalwarię Pacławską

Dnia  1.06.2017 r. wyruszamy na XIII  rajd szlakiem Jana Pawła II na Kalwarię Pacławską.  Zbiórka przy lodowisku o godz. 7:30, powrót autobusem do Przemyśla ok. godz 18:30.

Zapraszamy do udziału nauczycieli i uczniów. Prosimy o zapisywanie się u wychowawców.

IV Szkolny Konkurs Programistyczny

Serdecznie zapraszamy uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w IV Szkolnym Konkursie Programistycznym, który odbędzie się 22 maja o godzinie 10.00 w pracowni komputerowej w sali 111. Nagrodą główną, ufundowaną przez firmę Order of Code, jest Dron (Parrot AR.DRONE 2.0 Elite Edition). Przewidziano także inne nagrody.

Zainteresowanych prosimy o zgłoszenie chęci udziału do nauczyciela informatyki p. Aleksandry Dombrowskiej.

Dodatkowy termin testu psychologicznego

We wtorek, 30 maja 2017 r. o godz. 9.00 w sali 114 budynku II LO odbędzie się w drugim terminie test psychologiczny dla klasy mundurowej. Powinni wziąć w nim udział ci kandydaci do w/w klasy, którzy nie podeszli do niego w terminie pierwszym. Jednocześnie informujemy, że będzie to termin ostateczny.

Stypendium akademickie im. Jerzego Juzonia - dla maturzystów

Fundacja im. Jerzego Juzonia pomaga młodym ludziom o niskich dochodach, pochodzącym z obszarów wiejskich. Stypendium skierowane jest do maturzystów 2017 i 2016 r., którzy w roku akademickim 2017/2018 rozpoczną po raz pierwszy studia. Szczegółowe informacje dotyczące uzyskania stypendium dostępne są w Regulaminie na stronie internetowej Fundacji (www.fejj.pl).

Zakończenie roku szkolnego dla maturzystów

Zapraszamy na uroczyste zakończenie roku szkolnego dla klas trzecich, które odbędzie się 28 kwietnia 2017 roku o godzinie 12.00 w budynku szkoły. O godzinie 10.30 zostanie odprawiona msza św. w Kościele oo. Salezjanów.

Półfinał Mistrzostw Polski w Koszykówce Juniorów U-18

W dniach 5-7 maja odbędzie się turniej 1/2 finału MP U18. Nasi koszykarze potrzebują wsparcia. Zapraszamy do kibicowania.

Rekrutacja do klasy mundurowej

Informujemy, że test psychologiczny do klasy mundurowej odbędzie się 23 maja br. o godz. 9:00 w budynku naszej szkoły.