j.polski

Gala finałowa konkursu "Są gdzieś okna, które płoną cały czas"

Gala finałowa on - line za nami. Wyniki zostały oficjalnie ogłoszone, a oto one:
I miejsce - Eliza Pitrus, nick Eliza (na portali Nagradzani.pl Eliza 15) za pracę "Znikające ściany" - Szkoła Podstawowa im. Anny z Działyńskich Potockiej w Zespole Szkół Publicznych w Posadzie Górnej;
opiekun Waldemar Kilar.
II miejsce - Anastazja Rojek, nick Nasussia (na portalu Nagradzani.pl Nastussia) za pracę "Może dzisiaj będzie lepiej" - Szkoła Podstawowa we Wzdowie; opiekun Magdalena Kopczyk.

Gala finałowa on - line konkursu literackiego "Są gdzieś okna, które płoną cały czas"

Gala finałowa konkursu literackiego "Są gdzieś okna, które płoną cały czas" odbędzie się 15 maja 2020r. o godzinie 20.00 na YouTube na kanale zpr.tv Poprowadzi ją Patryk Lewy. Poniżej znajduje się link.

Gala finałowa - link

Informacje w sprawie wyników wojewódzkiego konkursu literackiego "Są gdzieś okna, które płoną cały czas" 2020 r.

Wszystkim uczestnikom i opiekunom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie. Nadesłano dwadzieścia trzy prace z całego województwa podkarpackiego. Jury w składzie: Monika Maciewicz, Robert Świdnicki i Krzysztof Gudzelak wyłoniło czterech laureatów, których wymieniamy w kolejności alfabetycznej (nie w kolejności miejsc):

Konkurs literacki

Konkurs literacki "Są gdzieś okna, które płoną cały czas" odbędzie się. Przypominamy, że termin wysyłania prac upływa 7 kwietnia 2020 r. Ze względu na stan epidemiczny można przesłać prace tylko drogą mailową na adres: konkurs_okna2lo@wp.pl. W takiej sytuacji prosimy o przesłanie formularza z danymi osobowymi w osobnym pliku, najlepiej w postaci skanu lub zdjęcia. Oprócz danych osobowych i kontaktowych ważne są dla nas podpisy opiekunów prawnych potwierdzające, że wyrażają zgodę na udział osoby podopiecznej w konkursie.

"Zostań gwiazdą literatury z gwiazdką"

Gabriela Kić i Gabriela Undziakiewicz  z klasy 2e zwyciężyły w IV Szkolnym Konkursie „Zostań gwiazdą literatury z gwiazdką” organizowanym przez bibliotekę. Jego adresatami byli uczniowie klas drugich, reprezentowani przez dwuosobowe zespoły.

Celem konkursu, który odbył się 9 marca, było sprawdzenie znajomości lektur w zakresie podstawowym.

Gratulujemy zwycięzcom, dziękujemy uczestnikom.

Sukcesy w Konkursie Literackim Pawie Pióro 2020!

Po raz kolejny uczniowie II LO odnieśli sukces w XVIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego Pawie Pióro.

W finale Konkursu znalazły się: na II. miejscu Dominika Matys z klasy 3b (opiekun Monika Maciewicz) za prezentację książki Stefana Dardy „Przebudzenie zmarłego czasu”, wyróżnienie otrzymała Justyna Kozioł z klasy 3e (opiekun: Małgorzata Wilgucka) za prezentację książki Adama Kaya „Będzie bolało”.

Finał Konkursu i rozdanie nagród 27 marca w Krakowie.

Nagrodzonym gratulujemy!

… hoże dziewczę z rozrzewnieniem w czasie mżawki słuchało wynurzeń arcyłgarza …

Z okazji obchodzonego 21 lutego Dnia Języka Ojczystego uczniowie klasy 1b, 1c, 1f, 1h pisali dyktando. Mistrzem ortografii został Krzysztof Gergowich (1f), który nie popełnił żadnego błędu.
Gratulujemy!

III edycja konkursu literackiego organizowanego przez II LO

Zapraszamy do udziału w konkursie literackim poświęconym problematyce niepełnosprawności: "Są gdzieś okna, które płoną cały czas". Mogą wziąć w nim udział uczniowie szkół podstawowych (7 i 8 klasy) oraz ponadpodstawowych. Więcej informacji w zakładce: Szkoła.

Cudze chwalicie, swego nie znacie. Lekcja w plenerze.

„Cudze chwalicie, swego nie znacie, sami nie wiecie, co posiadacie” - pisał do czytelników Adam Mickiewicz w „Panu Tadeuszu”. Często bowiem bywa tak, że nie dostrzegamy, jakie wartości kryją się w kulturze naszej ojczyzny czy naszego regionu.

Nike dla Krzyśka Gudzelaka

7 czerwca w Senacie Rzeczypospolitej Polskiej w Warszawie odbyło się podsumowanie Ogólnopolskiego Konkursu na Biografię Ucznia – Wzoru Godnego Naśladowania, organizowanego przez Katedrę Dydaktyki i Edukacji Szkolnej w Instytucie Pedagogiki Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, pod kierunkiem profesor Krystyny Chałas. Uczestnikami konkursu byli nauczyciele, a bohaterami uczniowie.Bohaterem jednej z nagrodzonych biografii jest absolwent II LO, Krzysztof Gudzelak.