j. niemiecki

Trzecioklasiści z 3DSD nie zawiedli !

W dniach 17.12.2018-18.12.2018r odbyły się w naszej szkole ustne egzaminy DSD II ( Deutsches Sprachdiplom Stufe II). Do egzaminu przystąpiło 15 uczniów klas trzecich. Miło nam poinformować, że cała „piętnastka” sprostała trudnemu zadaniu. 11 osób zdało egzamin na poziomie C1, 4 osoby na poziomie B2.  Trzy osoby osiągnęły maksymalną liczbę punktów.  Wszystkim serdecznie gratulujemy i trzymamy mocno kciuki za egzamin pisemny, na którego wyniki  czekamy.

Udział naszych uczennic w projekcie ”Sto lat - hundert Jahre”

Aleksandra Pest i Kamila Toczek (3DSD; 3b) zostały zaproszone na warsztaty  do projektu „Sto lat-hundert Jahre” zorganizowanym przez Doradztwo Centralnego Wydziału  Szkolnictwa Zagranicznego pod patronatem  Ambasady  Niemiec w Warszawie.  Dziewczęta przygotowały na pierwszym etapie   projekt  związany z obchodami 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Projekt polegał na tym, aby w lokalnej prasie z 1918roku zbadać nastroje i sytuację polityczno- społeczną z tamtego okresu, jaka panowała w naszym mieście.

Warsztaty Erasmus+ w II LO

30 listopada 2018 roku w II LO odbyły się warsztaty dotyczące pracy kadry nauczycielskiej w ramach programu  Erasmus + „ Kształcimy obywateli zjednoczonej Europy” i jego korzyści dla działalności edukacyjnej szkoły. Warsztaty, na które zaproszono nauczycieli przemyskich szkół, zostały zorganizowane przez nauczycieli II LO biorących udział w programie Erasmus+.

Pisemny egzamin DSD II już za nami!

Już po raz trzeci odbył się w naszej szkole pisemny egzamin DSD II ( Deutsches Sprachdiplom II stopnia; poziom B2/C1) dla 15 uczniów grupy 3DSD. Zdanie egzaminu oznacza uzyskanie dyplomu językowego  na poziomie B2/C1 dającego przepustkę na studia w krajach niemieckojęzycznych.

28.11.2018r o godz. 8.30 Dyrekcja naszej szkoły i zaproszeni goście przywitali uroczyście naszych trzecioklasistów i życzyli im „połamania piór” podczas egzaminu.

Egzamin pilotażowy DSD II

23.11.2018r odbył się w naszej szkole ustny egzamin pilotażowy DSD II z udziałem Pana Ralfa Aurisa z Centrali Szkolnictwa Zagranicznego w Niemczech.

Pisemny egzamin DSD II

W najbliższą srodę, tj. 28.11.2018r odbędzie się w naszej szkole pisemny egzamin DSD II ( Deutsches Sprachdiplom II stopnia), który zdawać będzie 15 uczniów  z klas trzecich. Egzamin językowy DSD II potwierdza znajomość języka niemieckiego na wysokim poziomie - B2/C1 ESOKJ ( Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego). Egzamin potrwa od godz.

Erasmus + Edukacja szkolna #Wiedeń

W dniach 01.10 -12.10.2018 odbył się w Wiedniu w ramach projektu Erasmus+ kurs metodyczny dla nauczycieli języka niemieckiego, w którym wzięła udział germanistka z II LO w Przemyślu p. Elżbieta Malczyńska.  Szkolenie dla nauczycieli z całej Europy zostało zorganizowane przez szkołę językową w Wiedniu ActiLingua Academy.

Nauczyciele z Niemiec z wizytą na lekcji grupy 3DSD

28.09.2018r uczniowie grupy 3DSD gościli na swojej lekcji języka niemieckiego 6 nauczycieli z Niemiec, którzy na co dzień pracują bądź opiekują się szkołami DSD w Polsce- m.in. w Krakowie, Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu i Policach. Wśród nich była p. Barbara Riedel-Baader, z którą 3DSD miała okazję spotkać się rok temu w Krakowie podczas wykładu o migracji na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Nasi goście chcieli zobaczyć, jak podczas lekcji języka niemieckiego pracują uczniowie i jak program DSD funkcjonuje w naszej szkole.

Kolejne dyplomy językowe rozdane!

28.09.2018r odbyła się w naszym liceum uroczystość wręczenia dyplomów językowych DSD I oraz A2 tegorocznym absolwentom przemyskich gimnazjów DSD. Tym razem dyplomy wręczyła osobiście koordynator programu DSD

Wymiana z partnerską szkołą Gimnazjum im. Goerdelera w Paderborn

W dniach 6-13 września 2018 r. gościliśmy w II LO  grupę uczniów z partnerskiej szkoły Gimnazjum im. Goerdelera w Paderborn pod opieką nauczycieli. Tradycyjnie goście zostali powitani przez pana dyrektora Mariusza Zamirskiego  i  oddani pod opiekę polskim rodzinom. Celem wymiany było, aby niemiecka młodzież poznała  realia codziennego życia w Polsce, aby zwiedziła miasto i okolice, zapoznała się z polskimi zwyczajami, kulturą i historią. Spotkanie było okazją do nawiązania przyjaźni, komunikacji językowej oraz miłego spędzenia czasu.