"FOX" 2019

5 marca 18 uczniów II LO wzięło udział w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego „FOX”. Konkurs jest formą intelektualnej zabawy językowej. Udział w nim polega na rozwiązaniu jednorazowego testu złożonego z zadań wielokrotnego wyboru i daje uczniom możliwość sprawdzenia swoich umiejętności językowych, wiedzy językowej oraz kulturoznawczej. Zadania z obowiązkowej lekturki mają na celu pokazać, że język stanowi całość, a jego poszczególne komponenty "spotykają się" w literaturze. Ideą konkursu jest motywowanie uczniów do nauki języka angielskiego. Ze względu na swoją zawartość i urozmaicony charakter zadania stanowią wyzwanie oraz pobudzają dociekliwość. Za wszystkich uczestników trzymamy kciuki i z niecierpliwością czekamy na wyniki.