Uczennica klasy 3f Anna Hus zawalczy w Warszawie o indeks studentki dziennikarstwa na wybranej uczelni w Polsce

Olimpiada Wiedzy o Mediach składa się z trzech etapów. Laureaci ostatniego walczą o indeksy na kierunki dziennikarskie lub pokrewne. Miejsca dla zwycięzców oferuje 16 renomowanych uczelni w Polsce.

Sześcioro uczniów z naszej szkoły postanowiło wziąć udział w olimpiadzie. Wszyscy zakwalifikowali się do drugiego etapu. 18 grudnia w Rzeszowie stanęli do walki o awans do zawodów krajowych. W dziesiątce laureatów, reprezentujących Podkarpacie, znalazła się Anna Hus, która w marcu weźmie udział w etapie ogólnopolskim.

Zwieńczeniem pobytu młodych adeptów sztuki dziennikarskiej była gala finałowa w Klubie Studenckim IQ. Nagrodzeni zostali autorzy najlepszych esejów i prac audiowizualnych, które decydowały o kwalifikacji do etapu okręgowego olimpiady. Wśród nagrodzonych była uczennica klasy 2f Magdalena Toczek. Opiekunem szóstki olimpijczyków jest Monika Maciewicz.