II LO w finale Konkursu Antycznego

Drużyna z II LO w składzie: Anna Bor (1c), Michał Sumełda i Patryk Leszczak (3e) po raz kolejny znalazła się w finale, tym razem VIII edycji, Podkarpackiego Konkursu Wiedzy o Kulturze Antycznej „Non scholae sed vitae discimus”. Finałowa dziesiątka została wyłoniona z ok. 60 drużyn po eliminacjach szkolnych, a następnie wojewódzkich. W ostatnim etapie konkursu jednym z zadań jest przedstawienie krótkiej scenki dramatycznej, w tym roku był to, inspirowany „Iliadą” Homera, pojedynek Achillesa z Hektorem. Nasi uczniowie zaprezentowali się znakomicie, szczególną uwagę jury zwróciły oryginalne stroje aktorów.

Finał Konkursu miał miejsce w dużej auli Uniwersytetu Rzeszowskiego, gdzie odegrane zostały scenki, a następnie jury – złożone z wykładowców uczelni – odpytało uczestników z zagadnień dotyczących starożytności.

Dziękujemy także Gabrielowi Szpunarowi (1b) za pełnienie funkcji lektora scenki oraz ubiegłorocznym finalistkom, Beacie Kazienko i Paulinie Uberman (3e), za pomoc techniczną i medialną.

Wiedza o kulturze antycznej wpisuje się w humanistyczne tradycje naszej szkoły, której patronem jest filolog klasyczny, profesor Kazimierz Morawski. Zadbały o to nasze opiekunki merytoryczne, pani Małgorzata Wilgucka i pani Ewa Wójcik.

Tagi: