Pielgrzymka Maturzystów na Jasną Górę

Dnia 5 października 2019 grupa 79 maturzystów naszej szkoły udała się pielgrzymką autokarową na Jasną Górę. Towarzyszyli nam opiekunowie: ks. Grzegorz Mucha, ks. Piotr Porada, ks. Krzysztof Żyła, pani dyrektor Agata Trzpis, p. Ewa Wójcik, p. Jolanta Saj, p. Ewa Pilip, p. Małgorzata Pięta, p. Izabela Wybranowska, p. Jolanta Bluj, p. Małgorzata Soboń i pani Grażyna Sadowska. Po przyjeździe mieliśmy trochę czasu na indywidualne zwiedzanie i modlitwę sanktuarium oraz posiłek.

1 miejsce reprezentacji dziewcząt i chłopców w sztafetowych biegach przełajowych!

W dniu 1.10. 2019 r. uczniowie naszej szkoły zainaugurowali sportowy rok szkolny 2019/2020. I zrobili to w sposób bardzo udany. W tym dniu odbyły się zawody w sztafetowych biegach przełajowych na dystansie 10 x 800 m na szczeblu miejskim.  Zarówno reprezentacja dziewcząt jak i chłopców stanęły na wysokości zadania i obie zajęły 1 miejsca. Tym samym zapewniły sobie awans do zawodów na szczeblu rejonowym.

Spotkanie strzelców z weteranem września '39 roku

W czwartek 19 września strzelcy z naszej Jednostki Strzeleckiej udali się do 1 batalionu czołgów w Żurawicy na spotkanie z por. Tadeuszem Lutakiem - weteranem '39 roku, który służył przed wojną właśnie w Żurawicy. Pan porucznik w znakomitej formie mimo sędziwego wieku (102 lata) opowiedział młodzieży swoje przedwojenne oraz wojenne przygody - był m. in. gońcem gen. S. Maczka, budował przymusowo bunkier dla pociągu pancernego A.

Program „Zachować pamięć. Historia i kultura dwóch narodów”.

Wychodząc naprzeciw corocznie odwiedzającym Polskę młodym Izraelczykom, oraz ich opiekunom, przewodnikom, nauczycielom, Ośrodek Rozwoju Edukacji wdraża program spotkań młodzieży polskiej z młodzieżą izraelską, tym samym inspirując ich do podążania śladami społeczności żydowskiej, poznawania historii i kultury swoich przodków żyjących na terenach Polski oraz wskazując na potrzebę bezpośrednich spotkań młodzieży z dwóch krajów.

Wymiana szkolna Paderborn 2019

Już 27 raz młodzież naszego liceum uczestniczyła w wymianie ze szkoła partnerską – Gimnazjum im. Goerdelera w Paderborn. To coroczne spotkanie młodzieży służy integracji między narodami, poznaniu realiów życia w obydwu krajach; ma wartość krajoznawczą i kulturową. Jest bezcenną okazją do doskonalenia płynności w komunikacji  językowej ( język niemiecki i angielski), służy nawiązaniu przyjaźni, które niekiedy trwają przez lata.

Kryształowy Rajd

24 września już po raz 15. młodzież i nauczyciele II LO w Przemyślu wybrali się na rajd szlakiem Jana Pawła II do Kalwarii Pacławskiej. Pomysłodawczynią i organizatorką wędrówki jest pani wicedyrektor, Agata Trzpis, która poprowadziła wycieczkę razem z dyrektorem II LO, Mariuszem Zamirskim, kilkunastoosobową grupą nauczycieli oraz ponad 150. osobową grupą uczniów.

Stypendia Prezydenta Miasta Przemyśla

Od trzech lat uczniowie przemyskich szkół mają możliwość ubiegania się o finansowe nagrody za swoje osiągnięcia, czyli Stypendia Prezydenta Miasta. Samorząd nagradza w ten sposób wyjątkowe osiągnięcia w nauce, w olimpiadach o zasięgu ogólnopolskim, wysokie wyniki we współzawodnictwie sportowym, a także osiągnięcia w konkursach artystycznych. Podczas ceremonii w sali reprezentacyjnej biblioteki przy ulicy Grodzkiej nie zabrakło rodziców, wychowawców oraz dyrektorów szkół. Stypednia otrzymali następujący uczniowie naszej szkoły:

Konferencja z okazji 80.rocznicy wybuchu II wojny światowej

W tym roku obchodzimy 80.

Konkurs na stronę internetową

Zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w konkursie „ Making up my country”. Konkurs polega na stworzeniu strony internetowej w języku angielskim dla wymyślonego przez siebie kraju.

Mile widziana jest praca w grupach 3-4 osobowych. Termin realizacji projektu 06.12.2019.

Udział strzelców w uroczystościach 16 oraz 17 września

W poniedziałek 16 września br. w ramach 100-lecia polskiej skarbowości, w Przemyślu odbyły się wojewódzkie  obchody Dnia Krajowej Administracji Skarbowej. Rozpoczęły się one mszą św. w Bazylice Archikatedralnej w Przemyślu, pod przewodnictwem ks. arcybiskupa seniora Józefa Michalika. Oprócz Kompanii Honorowej Szefa KAS oraz Kompanii Honorowej Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie, zaproszona została również Kompania Honorowa JS 2009 wraz z pocztem sztandarowym. Po zakończeniu mszy św.