Integracja klasy 1f na połoninach czyli "rzuć wszystko i wyjedź w Bieszczady"

19 września klasa 1f wraz z wychowawcą panią Ewą Zabawską i panem Aleksandrem Partyńskim wyruszyła na wycieczkę na Bieszczadzkie Połoniny. Z Przemyśla wyjechaliśmy we wczesnych godzinach porannych aby już o około godziny 10 móc zacząć wędrówkę i podziwiać przepiękne krajobrazy miejsca wyjątkowego dla Podkarpacia – Połoniny Wetlińskiej. Nasza trasa miała swój początek na Przełęczy Wyżnej. Początkowo szlak prowadził  polną ścieżką, w pełnym słońcu. Już około godziny 11 temeperatura wynosiła ponad 30°C !

Pielgrzymka Maturzystów na Jasną Górę

W dniu 6 października 2018 r. odbyła się pielgrzymka maturzystów archidiecezji przemyskiej na Jasną Górę. Nasza szkoła również wzięła w niej udział. Wczesnym porankiem z Przemyśla wyruszyło 104 maturzystów II Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Morawskiego oraz wspaniała kadra opiekunów jakimi była dyrekcja: dyrektor Mariusz Zamirski oraz wicedyrektor Agata Trzpis oraz nauczyciele i wychowawcy: p. Justyna Tomaszek, p. Ewa Pilip, p. Jolanta Saj, p. Małgorzata Soboń, ks. Grzegorz Mucha oraz ks.

Nauczyciele z Niemiec z wizytą na lekcji grupy 3DSD

28.09.2018r uczniowie grupy 3DSD gościli na swojej lekcji języka niemieckiego 6 nauczycieli z Niemiec, którzy na co dzień pracują bądź opiekują się szkołami DSD w Polsce- m.in. w Krakowie, Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu i Policach. Wśród nich była p. Barbara Riedel-Baader, z którą 3DSD miała okazję spotkać się rok temu w Krakowie podczas wykładu o migracji na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Nasi goście chcieli zobaczyć, jak podczas lekcji języka niemieckiego pracują uczniowie i jak program DSD funkcjonuje w naszej szkole.

Pani Anna Krawczyk w czołówce plebiscytu „Nauczyciel na medal”

Miłą wiadomość dostaliśmy od uczniów klasy 2d. Wspieramy i głosujemy! :)

Cześć! Jesteśmy uczniami klasy 2d, zwracamy się do Was z ogromną prośbą! Pani profesor Anna Krawczyk, która jest naszą wychowawczynią, została zgłoszona do plebiscytu „Nauczyciel na medal”, organizowanego przez portal nowiny24.pl

DZIAŁANIA JS 2009 W MIESIĄCU WRZEŚNIU

Pierwszy miesiąc roku szkolnego obfituje w większą niż zwykle liczbę uroczystości oraz imprez miejskich. W prawie wszystkich, jak co roku, wzięli udział nasi strzelcy z Jednostki Strzeleckiej 2009.

Narodowe Czytanie „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego

2 października z okazji Narodowego Czytania „Przedwiośnia” odbył się w naszej szkole Konkurs Pięknego Czytania, w którym wzięli udział uczniowie klasy 1b, 1c i 2b. Zwyciężyła Ewelina Śmigielska. Drugie miejsce zajęła Gabriela Jaszczyszyn , a trzecie Katarzyna Deręgowska. Przed konkursem nauczyciel języka polskiego -  pan Robert Świdnicki wygłosił wykład na temat okoliczności powstania dzieła i aktualności jego przesłania w dzisiejszych czasach.

Trzy wyjątkowe wystawy na 100-lecie Niepodległości Polski

Instytut Pamięci Narodowej z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości uruchomił projekt pod nazwą „Konwój biało-czerwony”. Już w maju tego roku w kilkunastu miastach w całym kraju zaprezentowano wystawę plenerową pt. „Ojcowie Niepodległości”, będącą jednocześnie jednym z najważniejszych projektów IPN, poświęconych upamiętnieniu tej ważnej dla wszystkich Polaków rocznicy.

Poezja to biografia emocjonalna

Takie i inne próby określenia, czym jest poezja, w jaki sposób powstaje, jak zaczyna żyć swoim własnym życiem niezależnie od intencji autora – to problemy, które były głównym tematem podczas spotkania młodzieży z poetami: Anną Piwkowską, Józefem Baranem i Tomaszem Jastrunem.

Kolejne dyplomy językowe rozdane!

28.09.2018r odbyła się w naszym liceum uroczystość wręczenia dyplomów językowych DSD I oraz A2 tegorocznym absolwentom przemyskich gimnazjów DSD. Tym razem dyplomy wręczyła osobiście koordynator programu DSD

Wymiana z partnerską szkołą Gimnazjum im. Goerdelera w Paderborn

W dniach 6-13 września 2018 r. gościliśmy w II LO  grupę uczniów z partnerskiej szkoły Gimnazjum im. Goerdelera w Paderborn pod opieką nauczycieli. Tradycyjnie goście zostali powitani przez pana dyrektora Mariusza Zamirskiego  i  oddani pod opiekę polskim rodzinom. Celem wymiany było, aby niemiecka młodzież poznała  realia codziennego życia w Polsce, aby zwiedziła miasto i okolice, zapoznała się z polskimi zwyczajami, kulturą i historią. Spotkanie było okazją do nawiązania przyjaźni, komunikacji językowej oraz miłego spędzenia czasu.