Zostawił dobre Imię. Dziękujemy wszystkim za pamięć o Profesorze.

Czy wszystko pozostanie tak samo, kiedy mnie już nie będzie? Czy książki odwykną od dotyku moich rąk  A ludzie? Przez chwilę będą mówić o mnie, będą dziwić się mojej śmierci – zapomną
( Halina Poświatowska, Opowieść dla przyjaciela)

Zdalni Państwo. Refleksje nauczyciela czasów pandemii

Było wiele pań w kulturze. Pani Wiosna z siostrami, Pani Bovary, Pani Róża, Pani Domu, Pani Doubtfire, czy Madame. Obecnie nadeszła era Zdalnej Pani. Było wielu panów w kulturze. Pan Tadeusz, Pan-Dziad z lirą, Pan Młody, Pan Samochodzik, Władca Pierścieni, Ojciec Chrzestny i oczywiście Stanisław Wokulski. Obecnie nadeszła era Zdalnego Pana.

Jasna pani mówił o Basi w „Panu Wołodyjowskim” Henryka Sienkiewicza Azja Tuchajbejowicz:

Gratulacje dla ubiegłorocznego projektu grup DSD nt. zmian klimatycznych na naszej planecie

Uczniowie obecnej 2DSD oraz 3DSD, którzy w ubiegłym roku szkolnym w okresie od  lutego  do kwietnia pracowali nad projektem dla szkół DSD w Polsce południowej otrzymali podziękowania i gratulacje za projekt w roku szkolnym 2019/20, który pomimo kryzysu związanego z pandemią i zamknięciem szkół od 12.03.2020r z sukcesem ukończyli.  Ubiegłoroczny projekt poświęcony był problematyce zmian klimatycznych na naszej planecie. 24 uczniów obu grup pisało poruszające listy do Matki Ziemii  ( Mutter Erde) i Ojca Nieba (Vater Himmel) wcielając się w różne role, np.

Historia naszej szkoły w obiektywie fotografa

Dyrekcja II Liceum im. prof. Kazimierza Morawskiego zawiadamia Nauczycieli, Uczniów, Absolwentów, zainteresowanych historią szkoły o zbliżającym się terminie (do końca roku kalendarzowego) wydania albumu "Pejzaż pamięci. III Gimnazjum, II Gimnazjum i Liceum im. prof. Kazimierza Morawskiego w Przemyślu - Zasaniu zatrzymane w kadrze" oraz "Spisu Absolwentów i Abiturientów III Gimnazjum, II Gimnazjum i Liceum im. prof. Kazimierza Morawskiego w Przemyślu - Zasaniu".

Oświadczenie

W związku z zaistniałą sytuacją w naszej szkole pragnę odnieść się do  wydarzeń na zajęciach chemii w dniu 29 października b.r. Zwróciłem się z prośbą o zdjęcie z ekranu symbolu graficznego u kilku zalogowanych uczennic.

Żegnamy Profesora II LO Michała Ubermana

„W dobrych zawodach wystąpiłem, bieg ukończyłem, wiary ustrzegłem. Na ostatek odłożono dla mnie wieniec sprawiedliwości, który mi w owym dniu odda Pan, sprawiedliwy Sędzia.” (2 Tm 4, 7 – 8)

Pamiątki giną. Pamięć pozostaje. Żegnamy długoletniego Nauczyciela naszej szkoły.

Nauczanie zdalne

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie
W związku z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 16.10.2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 wprowadzam w II Liceum Ogólnokształcącym w Przemyślu system pracy na odległość od dnia 19.10.2020 r.

Życzenia od Nauczycieli i prezent od Uczniów II LO

WSZYSTKIEGO DOBREGO DYREKCJI I UCZNIOM
Dziękujemy za życzenia Dyrekcji II LO, panu Mariuszowi Zamirskiemu i pani Agacie Trzpis. Państwu, którzy podjęliście niezwykłe w tych okolicznościach wyzwanie prowadzenia placówki i nieprzerwanie jesteście z nami. Dziękujemy za obecność i wsparcie, za spokój i cierpliwość okazywane także przez ostatnie lata. Za nadzwyczajność ukrytą w zwyczajności.

Drogie Koleżanki, Drodzy Koledzy

Biblioteczny konkurs rozstrzygnięty

2 października wręczone zostały nagrody zwycięzcom konkursu zorganizowanego przez szkolną bibliotekę na wiersz o wiośnie przeżywanej w izolacji z powodu pandemii.
Laureatką 1. miejsca została Wiktoria Zarzycka z klasy 1i. Przyznano także dwa wyróżnienia, dla Martyny Posiadały (2j) i Aleksandry Ams (2d).
Oprócz prac literackich uczniowie wykonywali również prace plastyczne inspirowane tą szczególną sytuacją.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy artystycznej wrażliwości i wyobraźni.