Rekrutacja - dostarczenie świadectw ukończenia szkoły podstawowej

Świadectwa ukończenia szkoły podstawowej będą przyjmowane w następujących terminach:

26. 06.2020 (piątek) godz. 11.00 - 15.00

29.06.-03.07.2020 godz. 9.00-14.00

06.07.-10.07.2020 godz. 10.00-13.00

Przy składaniu świadectw obowiązują zasady zachowania bezpieczeństwa związane z zagrożeniem wirusem COVID - 19.

Informacje i wytyczne dla uczniów do egzaminu maturalnego

Stosując się do wytycznych dotyczących organizacji egzaminów maturalnych przygotowałem stosowne komunikaty do każdego egzaminu. Dotyczą one organizacji i sposobu komunikacji wejścia do właściwych sal na poszczególne egzaminy (aktualnie są umieszczone te, które dotyczą egzaminów w dniu 8, 9, 10, 15 i 16 czerwca). Bardzo proszę o zapoznanie się i stosowanie, co pozwoli na sprawną organizację. Znajdziecie je w dzienniku elektronicznym w zakładce organizacja szkoły, następnie należy wybrać pliki szkoły.

Rekrutacja - dostarczanie wniosków

Drodzy Kandydaci i Rodzice Kandydatów,
informujemy, że podanie do naszej szkoły można złożyć bezpośrednio w szkole oraz elektronicznie.

Sportowcy na medal

Wielkim sukcesem naszej szkoły zakończyło się współzawodnictwo sportowe w ramach licealiady. Zajęliśmy drugie miejsce w województwie w gronie 160 startujących szkół przegrywając jedynie z  liceum sportowym z Rzeszowa.

Procedury bezpieczeństwa w okresie pandemii COVID-19 w II LO

Szanowni Rodzice, droga Młodzieży
W związku z możliwością uczestniczenia młodzieży w konsultacjach indywidualnych i grupowych w szkole, oraz rozpoczynającymi się egzaminami maturalnymi wprowadziłem od dnia 25.05.2020r. zarządzenie dotyczące procedur bezpieczeństwa w okresie pandemii COVID-19 w II Liceum Ogólnokształcącym w Przemyślu. Bardzo proszę o zapoznanie się i stosowanie w praktyce. Procedury, o których mowa znajdziecie na stronie szkoły w zakładce szkoła, następnie należy wybrać dokumenty szkolne.

Rekrutacja 2020/2021

Zapraszamy uczniów klas ósmych do zapoznania się z harmonogramem rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych.

Podstawa prawna procesu rekrutacji:

Sukces teatralny naszych uczniów!

Mimo, że działania teatralne nie odbywają się w tradycyjnej formie, nasza grupa teatralna prowadzona przez Pana Rafała Paśko pracuje na warsztatach online (m.in. z aktorem Kamilem Dobrowolskim) i realizuje słuchowisko. Powstają też teksty piosenek o teatrze.

Gala finałowa konkursu "Są gdzieś okna, które płoną cały czas"

Gala finałowa on - line za nami. Wyniki zostały oficjalnie ogłoszone, a oto one:
I miejsce - Eliza Pitrus, nick Eliza (na portali Nagradzani.pl Eliza 15) za pracę "Znikające ściany" - Szkoła Podstawowa im. Anny z Działyńskich Potockiej w Zespole Szkół Publicznych w Posadzie Górnej;
opiekun Waldemar Kilar.
II miejsce - Anastazja Rojek, nick Nasussia (na portalu Nagradzani.pl Nastussia) za pracę "Może dzisiaj będzie lepiej" - Szkoła Podstawowa we Wzdowie; opiekun Magdalena Kopczyk.

Gala finałowa on - line konkursu literackiego "Są gdzieś okna, które płoną cały czas"

Gala finałowa konkursu literackiego "Są gdzieś okna, które płoną cały czas" odbędzie się 15 maja 2020r. o godzinie 20.00 na YouTube na kanale zpr.tv Poprowadzi ją Patryk Lewy. Poniżej znajduje się link.

Gala finałowa - link

Wirtualne Dni Otwarte

Z powodu zagrożenia epidemiologicznego musieliśmy odwołać nasz Dzień Otwarty, który planowaliśmy na 30 kwietnia. Jednak mamy w zamian coś szczególnego i to nie tylko dla ósmoklasistów - w zakładce O NAS znajdują się wypowiedzi naszych uczniów o specyfice nauki na poszczególnych profilach oraz wspomnienia absolwentów naszego liceum z informacją o dalszych etapach rozwoju ich kariery. W zakładce REKRUTACJA czeka na zainteresowanych pełna oferta edukacyjna na rok szkolny 2020/2021. Zapraszamy!