Olimpiada Lingwistyki Matematycznej

9 listopada odbył się w naszej szkole I etap XVI Międzynarodowej Olimpiady Lingwistyki Matematycznej, w którym wziął w tym roku udział Mikołaj Popławski z klasy 2 e.

"Warszawa wczoraj i dziś"

W 99 rocznicę odzyskania niepodległości uczniowie klas 3a, 3f, 1d liceum i 2a, 2b gimnazjum „Morawa” uczestniczyli w lekcji bibliotecznej na temat "Warszawa wczoraj i dziś". Młodzież zapoznała się z geostrategicznym położeniem stolicy i jego wpływem na historię miasta, wysłuchała legend i obejrzała fragmenty filmów „Warszawa 1935” i „Miasto ruin”. Lekcji towarzyszyła wystawa książek o Warszawie z księgozbioru szkoły. Podsumowaniem spotkania był quiz o zabytkach stolicy i możliwość smakowania Ptasiego Mleczka z Wedla, najstarszej fabryki czekolady w Polsce.

Konkurs Wiedzy o Kulturze Antycznej

W piątek, 10 listopada, odbył się pierwszy, szkolny etap IX Podkarpackiego Konkursu Wiedzy o Kulturze Antycznej Non scholae, sed vitae discimus”. Konkurs organizuje VI LO w Rzeszowie we współpracy z Zakładem Historii Starożytnej i Orientalistyki Uniwersytetu Rzeszowskiego, pod Honorowym Patronatem Rektora UR oraz Podkarpackiego Kuratora Oświaty.

Święto Niepodległości

W dniu 11 listopada, jak co roku, przemyscy strzelcy uczestniczyli w uroczystych obchodach miejskich Narodowego Dnia Niepodległości. Uroczystości rozpoczęły się mszą św. w Archikatedrze, w której wzięli udział strzelecki poczet sztandarowy wraz z kompanią honorową.

„PRZEMYŚLne PODRÓŻE” – II Edycja Festiwalu Slajdów Podróżniczych na Ekranie Kinowym w Przemyślu

Po raz drugi do przemyskiego Centrum Kulturalnego zawitają podróżnicy, by przy zdjęciach i filmach na wielkim ekranie kinowym oraz etnicznej muzyce opowiadać o podróżach po świecie. W tym roku dotrzemy nie tylko na dalekie kontynenty, ale udamy się też w morskie głębiny i na wędrówkę wśród gwiazd.

Konkurs "Są gdzieś okna, które płoną cały czas"

Zapraszamy uczniów przemyskich gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych do udziału w konkursie „Są gdzieś okna które płoną cały czas.” Pomysłodawcą konkursu jest niepełnosprawny uczeń, klasy 2 b, Krzysztof Gudzelak, a głównym organizatorem nasza szkoła, II LO im. prof. Kazimierza Morawskiego w Przemyślu.

Dzień Edukacji Narodowej w II LO

„Świat jest teatrem, aktorami ludzie,

którzy kolejno wchodzą i znikają”

(William Szekspir Jak wam się podoba)

Podkarpackie Spotkania Edukacyjne PRZEMYŚL 2017

Miło nam poinformować, ze w dniu 16 listopada 2017 odbywać się będą Podkarpackie Spotkania Edukacyjne – PRZEMYŚL 2017

Miejsce spotkań: II Liceum Ogólnokształcące w Przemyślu, ul. Glazera 44

Ekspozycje wystawiennicze dla zwiedzających czynne w godzinach od 9-tej do 13-tej.

Finał Ogólnopolskiego Konkursu „Hejter, Hacker, e-obywatel”

Justyna Kozioł z klasy 1e została laureatką Ogólnopolskiego Konkursu „Hejter, Hacker, e-obywatel”, organizowanego przez Senacki Zespół ds. Bezpieczeństwa Dzieci i Młodzieży w Świecie Wirtualnym, pod patronatem Marszałka Senatu Rzeczypospolitej Polskiej. Opiekunem merytorycznym uczennicy jest p. Małgorzata Wilgucka.

Pielgrzymka Maturzystów

7 października około stu uczniów klas trzecich z naszej szkoły, wraz z katechetami i wychowawcami wybrali się na Jasną Górę, na doroczną Pielgrzymkę Maturzystów Archidiecezji Przemyskiej. W Częstochowie wzięliśmy udział w przygotowanym programie, w którym nie zabrakło Apelu Jasnogórskiego i drogi krzyżowej na blankach klasztoru. Odmówiliśmy też różaniec w intencji pomyślnego zdania egzaminu maturalnego i odnalezienia wymarzonej pracy. Pielgrzymkę dopełniła Msza Święta, pod przewodnictwem bp-a Stanisława Jamrozka, sprawowana w późnych godzinach nocnych.