Przemyski Mikołaj po raz kolejny pomaga polskim dzieciom na Ukrainie.

W grudniu również obdarowaliśmy polskie dzieci mieszkające na Ukrainie. Akcja  „Młodzież dzieciom” organizowana jest od 2014 roku . Głównym pomysłodawcą był absolwent naszej szkoły Wiktor Lech.  Akcję przejął Krzysztof Gudzelak, uczeń II LO. W tym roku na parafię w Lackiej Woli trafiło aż 105 podarunków od przemyskiego Mikołaja .Wśród prezentów znalazły się słodycze, zabawki, ubrania i wiele innych darów .

OD dzwonka DO dzwonka! - ruszyło szkolne radio!

OD dzwonka DO dzwonka! - ruszyło szkolne radio! To nasza nowa, szkolna audycja radiowa do słuchania w drodze do pracy i szkoły w przerwach na kawę oraz zimowych spacerów.

Warsztaty Erasmus+ w II LO

30 listopada 2018 roku w II LO odbyły się warsztaty dotyczące pracy kadry nauczycielskiej w ramach programu  Erasmus + „ Kształcimy obywateli zjednoczonej Europy” i jego korzyści dla działalności edukacyjnej szkoły. Warsztaty, na które zaproszono nauczycieli przemyskich szkół, zostały zorganizowane przez nauczycieli II LO biorących udział w programie Erasmus+.

Młodzież z Izraela po raz siódmy w odwiedziła II LO

Już po raz siódmy grupa młodzieży z Izraela, uczniów technikum Ort Gevatayim nieopodal Tel Awiwu, wraz z opiekunami (łącznie 120 osób) odwiedziła 16 listopadanasze liceum.  Goście przyjechali ogodzinie 10. Zostali powitani przez przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego oraz Panią Wicedyrektor Agatę Trzpis ,a także licznie zgromadzoną grupę młodzieży z naszej szkoły. Wizyta zaczęła się od krótkiego przywitania przez dyrektorów obu szkół, po czym nastąpiła część artystyczna.

Pisemny egzamin DSD II już za nami!

Już po raz trzeci odbył się w naszej szkole pisemny egzamin DSD II ( Deutsches Sprachdiplom II stopnia; poziom B2/C1) dla 15 uczniów grupy 3DSD. Zdanie egzaminu oznacza uzyskanie dyplomu językowego  na poziomie B2/C1 dającego przepustkę na studia w krajach niemieckojęzycznych.

28.11.2018r o godz. 8.30 Dyrekcja naszej szkoły i zaproszeni goście przywitali uroczyście naszych trzecioklasistów i życzyli im „połamania piór” podczas egzaminu.

Egzamin pilotażowy DSD II

23.11.2018r odbył się w naszej szkole ustny egzamin pilotażowy DSD II z udziałem Pana Ralfa Aurisa z Centrali Szkolnictwa Zagranicznego w Niemczech.

Półfinaliści pojadą do Rzeszowa!

Uczniowie II LO dostali się do półfinałów w trzech konkursach, które odbędą się w Rzeszowie w na początku przyszłego roku. W półfinale X Podkarpackiego Konkursu Wiedzy o Kulturze Antycznej naszą szkołę będą reprezentowały dwie drużyny: Karolina Basista, Weronika Wańczowska i Oliwia Zawilińska z klasy 2 e, oraz Zuzanna Bacza, Gabriela Kić i Gabriela Sierota z klasy 1 e. W półfinale III Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Rodzinie weźmie udział drużyna z klasy 1 e – Zuzanna Bacza i Agnieszka Bąk. W półfinale XVII Olimpiady Lingwistyki Matematycznej wystart

„ANTYMINA” – PROFILAKTYKA Z PASJĄ.

W dniu 22.11.2018 r., w II Liceum Ogólnokształcącym im. K. Morawskiego w Przemyślu, odbył się Artystyczny Program Profilaktyki Uzależnień „ANTYMINA” – PROFILAKTYKA Z PASJĄ.

Głównym celem spotkania było podniesienie świadomości na temat zagrożeń płynących z zażywania narkotyków, dopalaczy oraz nadużywania alkoholu. Tematyka spotkania koncentrowała, się wokół bardzo istotnych problemów z punktu widzenia młodego człowieka. Mocną stroną programu, była oprawa muzyczna, pozostawiająca u uczniów głębokie wrażenia wzmacniające przekazywaną treść.

Erasmus+ Kurs językowy w Londynie

Program Erasmus+ Edukacja szkolna umożliwia w ramach mobilności udział nauczycieli w zajęciach w całej europie. Między 3 a 14 września 2018 roku Aleksander Partyński - nauczyciel wychowania fizycznego w II LO uczestniczył w jednym z nich. Odbywały się one w Centre of English Studies, Nelson House w Londynie, od poniedziałku do piątku, cztery godziny dziennie. Zakres umiejętności językowych obejmował rozmowy w języku angielskim, czytanie, pisanie i oczywiście gramatykę ;) ( poziom B-1).

Pisemny egzamin DSD II

W najbliższą srodę, tj. 28.11.2018r odbędzie się w naszej szkole pisemny egzamin DSD II ( Deutsches Sprachdiplom II stopnia), który zdawać będzie 15 uczniów  z klas trzecich. Egzamin językowy DSD II potwierdza znajomość języka niemieckiego na wysokim poziomie - B2/C1 ESOKJ ( Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego). Egzamin potrwa od godz.