Informacja dotycząca zakończenia roku szkolnego 2018/2019

Zakończenie roku szkolnego odbędzie się 19.06.2019r o godzinie 9:15.

O godzinie 8:00 zostanie odprawiona Msza Św. w kościele pw. Świętego Józefa- Salezjanie.

Cudze chwalicie, swego nie znacie. Lekcja w plenerze.

„Cudze chwalicie, swego nie znacie, sami nie wiecie, co posiadacie” - pisał do czytelników Adam Mickiewicz w „Panu Tadeuszu”. Często bowiem bywa tak, że nie dostrzegamy, jakie wartości kryją się w kulturze naszej ojczyzny czy naszego regionu.

List gratulacyjny od Konsula Generalnego RFN w Krakowie

Miło nam poinformować, że dwójka naszych tegorocznych absolwentów -  Bartłomiej Haszczyn oraz Mikołaj Popławski została wyróżniona przez Konsula Generalnego RFN w Krakowie- p. Michaela Großa za bardzo wysoki wynik osiągnięty  na egzaminie DSD II. Obaj otrzymali list gratulacyjny podobnie jak inni wyróżnieni trzecioklasiści liceów DSD z trzech województw- podkarpackiego, małopolskiego i świętokrzyskiego.

Nasi absolwenci na Uniwersytecie Technicznym w Chemnitz

3 czerwca bieżącego roku dwoje naszych absolwentów - Anna Bor i Maciej Świszcz – otrzymali szansę wyjazdu do Chemnitz w Niemczech na Dni Otwarte tamtejszego Uniwersytetu Technicznego. To kolejny już wyjazd dla absolwentów szkół DSD, podczas którego uczestnicy mogli zaobserwować m.in. życie studenckie w jednym z trzech największych miast Saksonii.

Nike dla Krzyśka Gudzelaka

7 czerwca w Senacie Rzeczypospolitej Polskiej w Warszawie odbyło się podsumowanie Ogólnopolskiego Konkursu na Biografię Ucznia – Wzoru Godnego Naśladowania, organizowanego przez Katedrę Dydaktyki i Edukacji Szkolnej w Instytucie Pedagogiki Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, pod kierunkiem profesor Krystyny Chałas. Uczestnikami konkursu byli nauczyciele, a bohaterami uczniowie.Bohaterem jednej z nagrodzonych biografii jest absolwent II LO, Krzysztof Gudzelak.

Wyróżnienie dla naszych uczennic w VII Regionalnym Konkursie Recytatorskim Poezji Niemieckojęzycznej „ Na początku była poezja”

Nasze liceum corocznie gości w swoich murach uczestników Regionalnego Konkursu Recytatorskiego Poezji Niemieckojęzycznej „ Na początku była poezja/Am Anfang war die Poesie”.

II LO zorganizowało ten konkurs już po raz siódmy razem z Polskim Stowarzyszeniem Nauczycieli  Języka Niemieckiego.

W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział 36 uczestników w trzech kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe ( kl. 1-5), szkoły podstawowe ( kl. 6-8) wraz z  gimnazjami  (kl.3), a także szkoły ponadgimnazjalne.

Navigare necesse est. Spotkanie z profesor Lidią Morawską.

29 maja gościliśmy w szkole profesor Lidię Morawską, wybitną absolwentkę II LO (matura 1971). Lidia Morawska jest profesorem na Wydziale Nauki i Inżynierii Queensland University of Technology (QUT) w Brisbane w Australii, dyrektorem Międzynarodowego Laboratorium Jakości Powietrza i Zdrowia, współdyrektorem Centrum Nauki i Zarządzania Jakością Powietrza w Australii i Chinach.

Komunikat dla kandydatów do klasy mundurowej

Test psychologiczny do klasy mundurowej będzie przeprowadzony w dniu 12.06.2019 r. o godz. 10:00 w sali 114, w budynku naszej szkoły.

Kandydat musi przynieść ze sobą dokument tożsamości ze zdjęciem oraz zgodę rodziców/opiekunów prawnych na udział w teście psychologicznym.

Lekcja otwarta dla gimnazjalistów DSD

Podczas tegorocznego Dnia Otwartego II LO (16.05.2019r) działo się dużo. Jak co roku gimnazjaliści szkół DSDI zostali zaproszeni na otwartą lekcję języka niemieckiego, która tym razem nosiła tytuł ”Deutsch macht froh” i nawiązywała do znanej reklamy smakołyków, a mianowicie żelków HARIBO. W lekcji otwartej udział wzięli trzecioklasiści z SP 16, SP14, Gimnazjum Morawa i kilku uczniów z SP 4 w Przemyślu. Uczestnicy mieli okazję dowiedzieć się nieco o historii niemieckich żelków, założycielu firmy produkującej HARIBO, o proponowanych smakach i produkcji przysmaku.

(!) Komunikat dla kandydatów do klasy mistrzostwa sportowego (1c - rok szkolny 2019/2020)

Komunikat dla kandydatów do klasy mistrzostwa sportowego

Informuję wszystkich kandydatów, którzy wybrali klasę mistrzostwa sportowego, że z godnie z procedurami zamieszczonymi na naszej stronie internetowej w poniedziałek 27.05.2019r. o godzinie 15:00 odbędzie się test sprawnościowy.