Aktualności

Mikołaj Popławski zdobył brązowy medal na 51 Międzynarodowej Olimpiadzie Chemicznej w Paryżu!

Mikołaj Popławski zdobył brązowy medal na 51 Międzynarodowej Olimpiadzie Chemicznej w Paryżu.  To już trzeci medalista międzynarodowych olimpiad chemicznych- poprzednio Paweł Zawadzki zdobył brązowy medal w Atenach w 2003 roku, a Michał Kopyt złoty medal w Baku, w Azerbejdżanie w 2015 roku.

Rekrutacja komunikat

Informujemy, że Komisja Rekrutacyjna prowadzić będzie postępowanie rekrutacyjne od dnia 05.07.2019 do 10.07.2019 w godzinach 11.00 - 15.00.

Etap prac Komisji Rekrutacyjnej dotyczy potwierdzenia woli przyjęcia w postaci przedłożenia oryginału świadectwa ukończenia szkoły i oryginału zaświadczenia o wynikach egzaminu zewnętrznego.

Szczegółowy harmonogram dostępny jest w panelach kandydata:

Odbiór świadectw dojrzałości

Świadectwa dojrzałości wydawane będą w sekretariacie szkoły w dniu 4 lipca br.(czwartek) wg poniższego harmonogramu. Uczniowie klas trzecich wchodzą pojedynczo alfabetycznie z dowodem osobistym. Osoby posiadające pełnomocnictwo proszone są również o przestrzeganie powyższej zasady.

• Klasa 3a godz. 9:00
  • Klasa 3b godz. 9:45
  • Klasa 3c godz. 10.30
  • Klasa 3d godz. 11.15

Przerwa 12:00

Wycieczka klasy 2e

W dniach 5-7 czerwca uczniowie klasy 2e i 3 osoby z klasy medialnej pod opieką p. Ewy Pilip, p.Tomasza Skowronka i ks. Krzysztofa Żyły wybrali się na wycieczkę do Budapesztu. Stolica Węgier nazywana „Perłą Dunaju” jest jednym z najpiękniejszych miast w Europie. Pierwszą atrakcją wycieczki

Rekrutacja - komunikat

Informujemy, że Komisja Rekrutacyjna prowadzić będzie postępowanie rekrutacyjne

już od dnia 19.06.2019 w godzinach 11.00 - 15.00

20.06.2019 - dzień wolny - Boże Ciało - święto

Informacja dotycząca zakończenia roku szkolnego 2018/2019

Zakończenie roku szkolnego odbędzie się 19.06.2019r o godzinie 9:15.

O godzinie 8:00 zostanie odprawiona Msza Św. w kościele pw. Świętego Józefa- Salezjanie.

Cudze chwalicie, swego nie znacie. Lekcja w plenerze.

„Cudze chwalicie, swego nie znacie, sami nie wiecie, co posiadacie” - pisał do czytelników Adam Mickiewicz w „Panu Tadeuszu”. Często bowiem bywa tak, że nie dostrzegamy, jakie wartości kryją się w kulturze naszej ojczyzny czy naszego regionu.

List gratulacyjny od Konsula Generalnego RFN w Krakowie

Miło nam poinformować, że dwójka naszych tegorocznych absolwentów -  Bartłomiej Haszczyn oraz Mikołaj Popławski została wyróżniona przez Konsula Generalnego RFN w Krakowie- p. Michaela Großa za bardzo wysoki wynik osiągnięty  na egzaminie DSD II. Obaj otrzymali list gratulacyjny podobnie jak inni wyróżnieni trzecioklasiści liceów DSD z trzech województw- podkarpackiego, małopolskiego i świętokrzyskiego.

Nasi absolwenci na Uniwersytecie Technicznym w Chemnitz

3 czerwca bieżącego roku dwoje naszych absolwentów - Anna Bor i Maciej Świszcz – otrzymali szansę wyjazdu do Chemnitz w Niemczech na Dni Otwarte tamtejszego Uniwersytetu Technicznego. To kolejny już wyjazd dla absolwentów szkół DSD, podczas którego uczestnicy mogli zaobserwować m.in. życie studenckie w jednym z trzech największych miast Saksonii.

Nike dla Krzyśka Gudzelaka

7 czerwca w Senacie Rzeczypospolitej Polskiej w Warszawie odbyło się podsumowanie Ogólnopolskiego Konkursu na Biografię Ucznia – Wzoru Godnego Naśladowania, organizowanego przez Katedrę Dydaktyki i Edukacji Szkolnej w Instytucie Pedagogiki Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, pod kierunkiem profesor Krystyny Chałas. Uczestnikami konkursu byli nauczyciele, a bohaterami uczniowie.Bohaterem jednej z nagrodzonych biografii jest absolwent II LO, Krzysztof Gudzelak.